PerEko KSR BETA PELET 28 kW

PerEko KSR BETA PELET 28 kW

Více informací

130 200,00 Kč
107 603,31 Kč (bez DPH)

PerEko KSR BETA PELET 28 kW

Kotle na dotace 5 emisní třídy (dřevní pelety) KSR BETA PELET jsou určeny pro instalaci v systémech ústředního topení v jedno-rodinných domech, garážích, hospodářských prostorách atp. Jsou vyrobeny z kvalitní certifikované, kotlové oceli P265GH určená pro provoz při zvýšené teplotě.
Plechy výměníku jsou oboustranně svařované a plechy těla jsou zesílené vzpěrami. Rozmístění konvekčních kanálů umožňuje jejich čištění horními dvířky. Kotel splňuje ECODESIGN.

Izolační panely připevněné na povrchu vodního pláště omezují tepelné ztráty kotle do okolí. Jsou vyrobeny z estetických mo­dulů z pozinkovaného plechu nastříkaného práškovou barvou s vysokou protikorozní odolností. Moduly jsou z vnitřní strany obloženy minerální vlnou, která tvoří izolační materiál. Zásobník je oddělen od tělesa kotle, což eliminuje riziko jeho nežádoucího ohřevu.

Kotel má horní dvířka, která slouží při čištění, prostřední revizní dvířka a spodní dvířka, ve kterých je umístěn peletový hořák PELLAS a slouží k vybírání popelu vzniklého při procesu spalování. Vířiče spalin jsou umístěny v konvekčních kanálech za účelem víření proudu spalin, což zlepšuje účinnost a zvyšuje výkon kotle.

Mikroprocesorový ovladač PLUM S.CONTROL, namontovaný na horní přední straně kotle, umožňuje programovat provozní teplotu kotle a také programovat změny teploty a jeho provoz v libovolné době. Odpovídá také za tzv. profuky spalovací komory. Ovladač je navíc vybaven kontrolním čidlem provozu a nouzového vypnutí kotle, když teplota vody překročí 95°C. Řídící jednotka podporuje 3 čerpadla (TUV, UT, podlahové), pohon směšovacího ventilu, omezovač teploty (STB). Dodatkový (dostupny za připlatek) modul Net Control slouží k dálkovému ovládání všech dostupných parametrů přes internet a dalši dodatečne moduly Room Control a Room Control Touch zvyšují komfort obsluhy.

Jednotka podavače se skládá ze dvou modulů: hořáku PELLAS poháněného převodovým motorem, který je namontován na spodních dvířkách nebo boční straně kotle, a žlabu podávajícího pelety s pohonem a šnekem. Jeho úkolem je odběr paliva ze zásobníku a automatické podávání do hořákové části. Konstrukce jednotky umožňuje její rychlou montáž i demontáž. Hořak PELLAS je vybaven v automatický samozápal paliva.

Parametry

Výkon28 kW
Hmotnost397 kg
Průřez kouřovodu180 mm
Ecodesigntak
Třída kotle (303-5:2012)5
Vyhřívaná plochamax 509 m²
Výška1560 mm
Šířka1160 mm
Šířka bez zásobníku550 mm
Max. provozní tlak1.5 bar
Tah komínu25 Pa

Žádný zákazník dosud nehodnotil daný produkt.

Napište svůj názor

PerEko KSR BETA PELET 28 kW

PerEko KSR BETA PELET 28 kW

PerEko KSR BETA PELET 28 kW

Napište svůj názor